Informacje od psychologa szkolnego

Jednym z kluczowych obszarów współpracy z dziećmi i młodzieżą w obecnym czasie jest bezpieczeństwo w sieci. Jest to temat zarówno istotny dla nauczycieli, jak i rodziców, zatem przygotowałem dla Państwa kilka odnośników do przydatnych materiałów pochodzących z portalu Asy Internetu. Poniżej znajdą Państwo linki do poradników dla rodziców oraz strony głównej, na której znajdują się inne przydatne materiały oraz gra edukacyjna dla dzieci.

Czytaj dalej...

Informacja od psychologa szkolnego

Drodzy rodzice i uczniowie, 

Przygotowałem kolejną część wskazówek i zaleceń, które - mam nadzieję – będą wsparciem w różnych codziennych sytuacjach. Dzisiaj popracujemy nad wzmacnianiem motywacji do pracy i nauki. W zależności od sytuacji w psychologii wspomina się o dwóch rodzajach motywacji – wewnętrznej i zewnętrznej. Jako bardziej korzystną określa się pierwszą z nich, która wiąże się z samodzielnym stawianiem sobie celów i dążeniem do nich. Jako motyw lub inspiracja do działania służą nam wtedy osobiste myśli lub oczekiwania.

 

Czytaj dalej...

Wsparcie psychologiczne

 
 
Drodzy rodzice i opiekunowie,
Docierają do mnie informacje o tym, że coraz częściej dostrzegacie u siebie i swoich dzieci obniżenie poziomu motywacji, wzrost napięcia i doświadczacie dyskomfortu psychicznego w związku z we sytuacją epidemiologiczną i przedłużeniem nauczania zdalnego. Chciałbym zaoferować swoją pomoc w tych trudnych momentach. W ramach swojej pracy prowadzę konsultacje dla rodziców, zajęcia indywidualne z uczniami oraz przygotowuję wskazówki i zalecenia do pracy. Możecie Państwo skontaktować się ze mną już poprzez Microsoft Teams, ale także poprzez adres mailowy - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Stosuję różne formy pracy (kontakt mailowy, video rozmowy oraz rozmowy telefoniczne) tak, aby były skuteczne w indywidualnych przypadkach i dopasowane do Waszych potrzeb i możliwości. Wiem, że ten okres jest bardzo trudny, ponieważ wymaga często połączenia zadań w kilku obszarach – zawodowym, osobistym oraz edukacyjnym, na co nikt z nas nie był przygotowany. Aby nieco wspomagać te działania będę wysyłał do Państwa cyklicznie wskazówki do pracy. Liczę, że będą przydatne, a także oferuję Państwu swoje wsparcie w indywidualnych przypadkach.
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Uczestniczymy w programach: