Wystawa i warsztaty

Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice.

W dniu 11.10.2023r. będziemy gościć w ZSMuz.w Legnicy przedstawicieli Firmy Henglewscy – firmy mającej w swojej ofercie instrumenty smyczkowe, akcesoria, pomoce dydaktyczne, ale również ofertę dla szkół w formie wykładów i warsztatów związanych z pielęgnacją i konserwacją instrumentu i smyczka.

Zapraszam wszystkich zainteresowanych na spotkanie z przedstawicielami firmy w godzinach od 14.00 do 18.00 (Akademia Rycerska), w tym na wykład o godz. 16.30 „Konserwacja i pielęgnacja instrumentu i smyczka”.

Podczas spotkania zarówno uczniowie jak i rodzice oraz nauczyciele instrumentów smyczkowych będą mogli pozyskać informacje nt. czyszczenia instrumentu (na mokro i na sucho), odpowiedzi na pytanie czy kołki mogą chodzić płynnie i przyjemnie?, czy można zapobiec rozbiciu kalafonii?, jak przechowywać instrumenty? Dlaczego nawilżanie jest takie ważne? - czyli jak można pomóc, gdy tradycyjne metody zawodzą. Pod okiem fachowców będzie można indywidualnie przymierzać i prawidłowo dopasować każdemu zainteresowanemu podbródek, żeberko i inne akcesoria.

Warsztaty i wykład dla wszystkich są bezpłatne. W podanych godzinach będzie możliwość zakupu instrumentów i akcesoriów. Zapraszam.

 

Lucyna Huzarska

Dyrektor

Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy

 

Powrót na górę

Uczestniczymy w programach: