Pielgrzymka dzieci i młodzieży do Krzeszowa

14 października 2023r. już po raz szósty wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli w pielgrzymce dzieci i młodzieży do Krzeszowa. Uczniowie wzięli udział we wspólnej modlitwie, warsztatach Einsteina, grach terenowych. Dzień był pełen pozytywnych wrażeń. Na zakończenie uczniowie mieli okazję posłuchać koncertu w wykonaniu zespołu Małe TGD. 
 
Kolejnego dnia tzn. 15 października 2023r. wolontariusze uczestniczyli w Dniu Papieskim, który odbywał się pod hasłem "Św.Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Młodzież z różnych szkół zgromadziła się w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski. Mszy św. w południe przewodniczył biskup legnicki Andrzej Siemieniewski, a homilię wygłosił dyrektor Wydziału Katechetycznego ks. Jarosław Kowalczyk. Po Eucharystii w Centrum Spotkań im. św. Jana Pawła II młodzież z II LO z Legnicy przedstawiła program muzyczny poświęcony papieżowi Polakowi.

Galeria

Powrót na górę

Uczestniczymy w programach: