Sukces na operowej scenie: Paweł Pachucki w roli Pana Młodego

Z wielką dumą informujemy o wyjątkowym sukcesie artystycznym naszego ucznia, Pawła Pachuckiego z klasy III w. SM II stopnia (klasa śpiewu mgr Beaty Pazio-Grygiel).

W dniach 2 i 3 maja 2026 roku Paweł wystąpił w spektaklu operowym Jana Stefaniego pt. „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale”. Było to wydarzenie szczególne – przedstawienie przygotowali studenci Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Paweł otrzymał zaproszenie do udziału w tym projekcie od prof. Bogdana Makala, pod którego okiem doskonalił swój warsztat podczas Zimowego Kursu Wokalnego w Dusznikach-Zdroju. Nasz uczeń stanął przed niezwykle trudnym wyzwaniem. Nie tylko kreował rolę Pana Młodego w obu spektaklach, ale musiał pogodzić intensywne próby i występy z... egzaminami maturalnymi, do których przystąpił już 4 maja, dzień po ostatnim przedstawieniu.

Gratulujemy Pawłowi niesamowitej dyscypliny i profesjonalizmu! Na scenie wrocławskiej uczelni mogliśmy podziwiać nie tylko Pawła, ale także liczne grono naszych absolwentów, a obecnie studentów Wydziału Wokalnego: Alana Cymbalistę, Mateusza Kazimierskiego oraz Paulinę Kowalczuk. Serdecznie gratulujemy Pawłowi oraz jego pedagog prowadzącej, Pani Beacie Pazio-Grygiel i życzymy kolejnych wspaniałych kreacji scenicznych oraz powodzenia na egzaminach maturalnych!

Zdjęcia do spektaklu Cud mniemany... wykonał pan Wojciech Palacz

Powrót na górę

Uczestniczymy w programach: