Estrada dyplomantów

Estrada dyplomantów, to uroczysta forma zakończenia edukacji absolwentów  Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. i Szkoły Muzycznej II st. wydziału  instrumentalnego i wokalnego Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy. W trakcie koncertu absolwenci po raz ostatni prezentują swoje umiejętności  instrumentalne z towarzyszeniem akompaniatora lub Orkiestry Symfonicznej Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy. Na repertuar składa się przekrój zminimalizowanych programów egzaminów dyplomowych  różnych specjalności w zakresie gry na instrumentach i śpiewu solowego.  Pierwsza Estrada dyplomantów odbyła się w 2011 roku i od tej pory co roku w czerwcu mamy okazję uczestniczyć w tym ważnym dla społeczności szkolnej przedsięwzięciu.

Koncert jest podsumowaniem wieloletniej (często dwunastoletniej) edukacji uczniów w Zespole Szkół Muzycznych w Legnicy i kończy się wręczeniem świadectw i dyplomów ukończenia szkoły w obecności całego grona pedagogicznego, rodziców, przyjaciół i uczniów naszej szkoły. Ta wzruszająca uroczystość, która jest przeżyciem zapadającym w pamięć i wspomnienia, wymaga jednak od absolwentów – solistów ostatnich, dodatkowych przygotowań i współpracy z orkiestrą, pracującą pod kierunkiem dyrygenta – pana Aleksandra Piechaczka. W organizację koncertu angażują się także nauczyciele instrumentów głównych. Prowadzenie i piękną oprawę słowną zapewnia corocznie pani Anna Wagner – nauczycielka historii muzyki.

Powagi i prestiżu  uroczystości  dodaje  samo  miejsce koncertu  jakim jest  budynek Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Tutaj, w tak wyjątkowym miejscu, prezentacje muzyczne uczniów nabierają szczególnego wymiaru, brzmienia i wagi, a wręczane przez Dyrektora Zespołu Szkół Muzycznych dyplomy ukończenia szkoły i nagrody, są chwilą niezwykle uroczystą dla uczniów, ich wychowawców i nauczycieli.

Estrada dyplomantów jest bardzo ważnym wydarzeniem muzycznym wewnątrzszkolnym, ale ze względu na otwarty charakter koncertu - jak się okazuje -  udział w niej biorą również miłośnicy muzyki z Legnicy i okolic, a także stali bywalcy koncertów  organizowanych przez szkołę oraz „przyjaciele szkoły”. Estrada Dyplomantów stała się  zatem kolejną  formą  koncertową szkoły dla naszego miasta.

 

 

  • Czytany 3749 razy
Powrót na górę

Uczestniczymy w programach: